Demonstrace před Ministerstvem spravedlnosti

Dne 24.8.2000 jsem demonstrovali před ministerstvem spravedlnosti. Důvodem byla nespokojenost s tím, jak JUDr. Eva Hodačová vede konkurz H-Systému. Připomeňme, že z věřitelského výboru odstranila družstva Svatopluk i Merkur, sdružující celkem pohledávky 720 klientů, a místo nich dosadila do výboru dvě soukromé osoby s pohledávkami o několik řádů menšími, neformálně zastupující cca 70 klientů sdružených v Majáku.

Věřitelský výbor tak přestal být výborem, zastupujícím věřitelé podle jejich pohledávek, a stal se sbírkou osob, které mohou řídit konkurz zcela bez ohledu na to, kolik jim H-systém dluží.

Podiv nad těmito kroky stejně jako podiv nad změnou správce konkurzní podstaty směřující k likvidační formě konkurzu jsme vyjádřili v dopise předaném na demonstraci ministrovi spravedlnosti.

Na rozdíl od předchozích akcí byla tato demonstrace ozvučena, zda však naše slova pronikla i tlustými zdmi ministerstva, to teprve uvidíme.

Příjemné bylo, že všichni, s nimiž jsme se setkávali, vyjadřovali naší věci své velké sympatie, od náhodných kolemjdoucích, až po zaměstnance ministerstva. Ještě lepší by bylo, kdyby se i zodpovědní činitelé resortu spravedlnosti zamysleli, zda není čas zvolit korektnější přístup.

Text dopisu ministrovi zatím uvízl někde v elektronické poště, takže jeho kopii zde zveřejníme, jakmile dorazí do redakce těchto stránek. Prozatím připojujeme alespoň dva obrázky.