Aktuální zprávy

Pokud na těchto stránkách objevíte jakoukoli nepřesnost, dejte nám prosím obratem vědět pomocí odkazu Náměty a připomínky, ať můžeme provést opravu. SBD Svatopluk nerediguje soukromé názory vyjádřené na těchto stánkách.
Na stránkách proběhly početné úpravy související s dohodou mezi sdruženími klientů.


Historie, současnost a perspektiva 25.9.2000
U příležitosti prezentace pro OS Maják byl sestaven tento soubor informací. Najdete v něm nejvíce podrobností o majetku H-Systému, perspektivách konkurzu, krocích a plánech SBD Svatopluk.
Demonstrace před Ministerstvem spravedlnosti 1.9.2000
Zastoupení SBD Svatopluk převzal JUDr. Tomáš Sokol 1.9.2000
Dvojí role vyšetřovatele Rakaše 22.8.2000
Ve zmatcích kolem H-Systému nehraje každé osoba pouze jeden part. Jsou zde lidé, kteří vedle své oficiální role mají v případu ještě vedlejší zájmy a skrývají je před veřejností za svoji oficiální činnost.
Jak se torpéduje důvěra? 22.8.2000
Kdo sleduje tisk, zná toto schéma zpaměti: Když se na Blízkém východě nebo v severním Irsku vyjednávači na něčem dohodou, vzápětí někde vybuchne bomba. V našem případě vybuchla 16.8. ve Večerníku Praha.
Pracovní jednání Svatopluk - Merkur - Maják 15.8.2000
Zápis ze společné schůzky zástupců bývalých klientů H-Systému 10.8.2000
Došlo k setkání zástupců SBD Svatopluk, SBD Merkur a OS Maják. Možná bude přelomem ve vzájemných vztazích...? Přinášíme také komentář účastníka.
Dopis SBD Svatopluk předsedovi vlády 12.8.2000
Obvinění Pavla Středy, místropředsedy SBD Svatopluk 12.8.2000
Na základě trestních oznámení JUDr. Choděry a JUDr. Marvanové bylo sděleno P. Středovi a I. Královi obvinění z trestného činu. Vzhledem k tomu, že kolují různé informace o obvinění představitelů SBD Svatopluk, zveřejňujeme jejich podstatnou část.
Investor v pozadí odhalen!
Známý advokát, který píše trestní oznámení na vedení SBD Svatopluk, chce zároveň koupit část konkurzní podstaty pro svou firmu.
Další věřitelé H-Systému protestují proti postupu konkurzu
Likvidační konkurz, prosazovaný soudkyní Hodačovou, nepoškodí jen klienty H-Systému, ale také stavební firmy, kterým H-Systém dlužil. Uvádíme dopis majitele jedné takové firmy, v němž se přiklání k cestě navrhované Svatoplukem.
Pokyny pro členy družstva vlastnící mobilní telefon
Abyste mohli být včas informováni, věnujte prosím pozornost těmto technickým instrukcím.
Improvizované setkání s JUDr. Hanou Marvanovou
Místo demonstrace před Unii svobody došlo k neplánovanému setkání s Hanou Marvanovou, která je právní zástupkyní sdružení Maják. Co jsem tam slyšel, to jsem zapsal...
Za naše peníze stavte, ne likvidujte
Proběhla demonstrace zástupců většiny klientů bývalého H-Systému zaměřena proti likvidačnímu konkurzu. Informace pro tisk
Demonstrace členů SBD Svatopluk nechce konfrontaci
Před sídlem vlády ČR se sejdou bývalí klienti zkrachovalého H-systému. Informace pro tisk
Zápis z jednání vedení SBD Svatopluk a OS Maják
Viz také další dokumenty zde.
Dokumenty k jednáním vedeným s OS Maják
Viz také další dokumenty zde.
Rozhovor s Pavlem Středou v HN
Redaktor Hrabě z HN zpravidla věrně prezentuje stanoviska paní Marvanové. Tentokrát zpovídal místopředsedu SBD Svatopluk.
Berte na nás ohled!
Petice podvedených klientů H-Systému sdružených v SBD Svatopluk. Lze ji podepsat také v kanceláři družstva v úředních hodinách.
V této zemi by se mělo bydlet, ne se soudit!
Petice osob, které nejsou členy SBD Svatopluk. Lze ji podepsat také v kanceláři družstva v úředních hodinách.
Kauza H-Systém - příběh politického klientelismu
Jak je možné, že se tři roky po pádu H-systému nedaří vyřešit nároky těch, kterým dluží peníze nebo nepostavené domy? Mají klienti H-systému šanci, že uvidí nějakou část z vložených prostředků? Kdo získá nemalý majetek, který po H-systému zbyl? Jaké síly určují průběh konkurzu a v čí prospěch?
Nový dopis jednoho z členů družstva soudkyni JUDr. Hodačové
JUDr. Eva Hodačová odstranila z věřitelského výboru Svatopluk i Merkur a jmenovala do něj paní Druneckou. Správcem konkurzní podstaty jmenovala favorita paní Drunecké.
Reakce na sérii článků v Hospodářských novinách
Hospodářské noviny již delší dobu uveřejňují články, které doslova prezentují názory JUDr. Marvanové. Lze v nich najít vedle polopravd i prokazatelné lži. Autorem všech těchto článků je pan Miloš Hrabě.
Soudkyně vyhodila Svatopluk z věřitelského výboru
Soudkyně JUDr. Eva Hodačová, která má dohlížet na průběh konkurzu H-systému, provedla neuvěřitelný krok: vyhodila z věřitelského výboru družstvo Svatopluk, reprezentující většinu poškozených klientů, a do nového výboru ustanovila jako člena a náhradníka dvě soukromé osoby, jejichž pohledávky jsou řádově nižší.
Tragikomická story H-Systému pokračuje
Článek z tisku, který se jako jeden z prvních snaží dobrat podstaty případu.
O co usiluje a co nabízí SBD Svatopluk?
Principy, na nichž stavíme, možnosti, které nabízíme.
Komentář k článku uveřejněném ve Večerníku Praha v úterý 18. července
Novinový článek paní Ludmily Klofové s názvem "Krachem H-Systému příšli jeho klienti o miliony korun" je jen snůška lží a polopravd s jediným cílem - poškodit v očích veřejnosti činnost družstva.
Jak stavíme?
Přes všechny útoky stavba pokračuje a klienti družstva se postupně nastěhovávají. Podívejte se, v jakém stavu družstvo objekty převzalo a v jakém stavu jsou nyní.
Vzestup a pád H-Systému
Jaké byly příčiny neslavného konce H-Systému? Zčásti jsou jasné, zčásti dosud ne.
Proč došlo ke konkurzu H-systému a jak byly při něm rozdány karty?
Konkurz nechtěla ani většina klientů, ani Komerční banka, největší věřitel. Temné síly však prosadily svou.
  Nové články ...